Plakát ke stáhnutí

Poslechová upoutávka Lidová řemesla

 

Lidová řemesla Kohoutov  2018 se konají dne 11. srpna 2018 od 9.00 - 17.00 hodin. Pokyny včetně přihlášky pro účastníky trhů budou zveřejněny na webových stránkách http://www.kohoutov.cz/lidova_remesla/2018/podminky.htm   od 1.3.2017  do  31.3.2018

 

KOHOUTOVSKÁ ŘEMESLA

Tradice řemeslných trhů v Kohoutově je spjata s otevřením Keramického studia Jarmily Tyrnerové. První trhy orientované převážně na keramické výrobky se zpočátku konaly na zahradě keramické školy. Jak postupně počet trhovců vzrůstal, přišla i myšlenky vzít trhy pod patronát obce. A tak se v obci, která je spjatá s tradicí košíkářství, jednou ročně sjíždějí trhovci různých řemesel.

První řemesla uspořádaná obcí se konala v roce 1995 o počtu 22 stánků a 300 návštěvníků. Dnes se pohybujeme u čísla 200 trhovců a 5000 návštěvníků.

Na 200 trhovců předvádí řemesla jako je hrnčířství, malba, modelování, drátování, práce se slámou, kovářství, paličkování, výroba kovových šperků a mnohá další.

Snažíme se o vybírat „pouze poctivé řemeslníky“, takže u nás žádné bambusové ponožky nekoupíte. A to si myslím, že je jedno z kouzel, které láká návštěvníky ze všech koutů naší republiky. Nejednoho návštěvníka láká také kulturní program, který celou akci doprovází. Na třech pódiích je možno shlédnout divadelní a koncertní vystoupení. Letos se můžete těšit na skupinu Trapeři s Robertem Křesťanem, UKULELE TROUBLEMAKERS, hudební skupinu Poutníci a Kantoři. Samozřejmě na trzích najdeme různé stánky s občerstvením.

V tento den si také můžete prohlédnout místní pekárnu a den otevřených dveří nabízí také již výše zmíněné keramické studio.

Jak to bývá, byly ročníky silnější, zřejmě nepřekonané zůstanou roky 2006, 2007 a 2008. Byly ročníky slabší, kdy nepřálo počasí, a počet návštěvníků opadl. Loňský ročník nám úplně vypadl, počasí nám nepřálo a vichřice „derecho“ nám odvála nejen stánky. Celou akci jsme byli nuceni již v předvečer konání odřeknout. Ale i přesto druhý den, přijelo nejen hodně nevěřících trhovců, ale i návštěvníků.

Doufám, že letošní ročník nám všem ten minulý vynahradí a na naši tradici navážeme.